نصب لوستر

نصب لوستر در شریعتی و میدان ونک

نصب لوستر

نصب لوستر در شریعتی و میدان ونک

در خانه و خانواده ای ممکن است که برای زیباسازی و روشنایی بیشتر در خانه ، لوستر های کوچک ، بزرگ و در شکل های مختلفی خریداری شود. لوستر ها جلوه بسیار زیبا و پخش نور خوبی درخانه ایجاد می کند و باعث می شود که حس خوب و زیبایی در خانه و افراد آن ایجاد شود. اما سوالی که بسیار پرسیده می شود ، نصب لوستر در شریعتی و میدان ونک چگونه است و چطور باید یک لوستر را تمیز و سالم به مکان مورد نظر نصب کنیم.

قبل از هر چیزی باید با انواع لوستر ها که کلا به دو نوع تقسیم می شوند آشنا شوید :

  • لوستر سقفی
  • لوستر دیواری

لوستر سقفی ، از همان دسته لوستر هایی است که در خانه ها بیشتر دیده می شود و معمولا در جایی که معمار ساختمان تعبیه کرده در سقف نصب میشود. نصب لوستر در شریعتی و میدان ونک از نوع بسیار ساده اما کمی وقت گیر است.

لوستر دیواری همان دسته لوستر هایی است که معمولا تزئینات خاصی ندارند و یا اگر هم داشته باشد با یک حباب ساده تزئین می شود. این نوع لوستر ها همان طور که از اسمشان پیداست ، دیواری است و باید نصب لوستر در شریعتی و میدان ونک در دیوار صورت گیرد. نصب لوستر در شریعتی و میدان ونک در این دسته ، بسیار ساده و وقت بسیار کمی می گیرد. زیرا میزان حجم و سنگینی آن نسبت به لوستر های سقفی بسیار کمتر است.

در ادامه می خواهیم نصب لوستر های سقفی در شریعتی و میدان ونک را به شما یاد بدهیم پس با ما همراه باشید.

نصب لوستر

اولین اقدام در نصب لوستر در شریعتی و میدان ونک

در اولین حرکت بایستی یک چهار پایه سالم ، محکم و مرتفع تهیه کنید تا دستتان بدون کشش و یا خمیدگی به سقف برسد. در نظر داشته باشید که لوستر های سقفی شکل و اندازه های مختلف و در متریال های مختلف است و بایستی حتما در صورت خطر آفرین بودن ، یک نفر کمک ، در کنار دست خود داشته باشید.

برای نصب لوستر در شریعتی و میدان ونک بایستی جای آن را مشخص کنید. یعنی ببینید که آیا معمار ساختمان جایی را برای لوستر تعبیه کرده و یا خیر. معمولا در تمام خانه ها این مکان مشخص شده و حتی جای پیچ و رولپلاک نیز دارد تا قلاب را به آن ببندیم. اما در صورت نبود باید اول . در جای مناسب و مرکز مکان مورد نظر ، یک سوراخ متناسب با قلاب ایجاد کنیم و بعد آن را رولپلاک کنیم.

به طور کلی قلاب های نصب لوستر در شریعتی و میدان ونک اندازه های خاصی ندارند و استاندارد هستند. شما می توانید با ایجاد یک سوراخ بویسله یک دریل و مته دیوار ، سوراخ را ایجاد و آن را رولپلاک کنید تا قلاب مخصوص ، در آن بسته و سفت شود.

* اگر از قبل لوستری دارید که می خواهید آن را عوض کنید ، فقط کافیست برق را قطع کنید و سیم ها را جدا کنید و سپس زنجیر و یا آویز لوستر را از قلاب جدا کنید و پایین بیاورید.

نصب لوستر

مرحله بعدی در خدمات نصب لوستر در شریعتی و میدان ونک

پس از سوراخکاری و جا انداختن رولپلاک مورد نظر برای نصب لوستر در شریعتی و میدان ونک ، بایستی قلاب مخصوص نسبت به نوع و جرم لوستر را در رولپلاک سفت کنیم.

معمولا اکثر لوستر ها یک آویز و یا زنجیر های بلندی دارند که از آن ها برای جا انداختن لوستر در قلاب از سقف است تا آویزان شود. حال شما نسبت به ارتفا مورد نظر از سقف زنجیر ها را باز و یا آویز را کمی جمع می کنید. بعد از این مرحله بایستی لوستر را در صورت ممکن با کمک یکی از افراد در دسترس و توانا ، بلند کنید و در قلاب آن را مهار و آویزان کنید.

نکته حائز اهمیت این است که ، از سفت و محکم بودن رولپلاک در سقف و همچنین قلاب در آن آگاهی لازم را کسب کنید تا خدایی نکرده باعث بروز حادثه و آسیب دیدن جان و اموال نشود.

نصب لوستر

مرحله سیم کشی در نصب لوستر در شریعتی و میدان ونک

بعد از آویزان کردن لوستر در جای مناسب ، بایستی سیم های آن را با دقت به برق وصل کنید. اول فیوز کلی و یا فیوزی که به کلید های لوستر منتهی می شود را خاموش کنید. بعد از خاموشی هم حتما با یک فاز متر ولتاژ را تست کنید که فاز قطع باشد تا دچار حادثه برق گرفتگی نشوید. سپس باید ببینید که آیا کلید شما تک پل است یا دو پل ، در کنار آن به ترتیب تعداد لامپ های لوستر کم است یا زیاد؟

اگر تعداد لامپ ها کم بود که خیلی ساده با یک ترمینال جفت ، به سادگی فاز را به یکی و نول را به یکی میبندیم ، طرف دیگر ترمینال را هم ، هر کدام را به یکی از سیم ها خارج شده از لوستر میبندیم. معمولا در لوستر هایی با لامپ های کم یک سیم نول و یک فاز موجود است.

در صورت دو پل بودن کلید و تعداد زیادی لامپ داشتن در لوستر ، معمولا از خود لوستر سه عدد سیم به بیرون آمده است. بعد از نصب لوستر در شریعتی و میدان ونک در صورت دو پل بودن کلید ، بایستی از خرتومی سیمی که از سقف آمده ، سه عدد سیم آمده باشد. شما باید از یک ترمینال سه تایی استفاده کنید. یک عدد از سیم ها نول (مشترک) است و دو سیم دیگر فاز های کلید هستند، سیم ها را مطابق رنگ ها جدا کرده و فاز های پل ، و نول مشترک را به صورت صحیح به سیم های لوستر از طریق ترمینال وصل می کنیم.

نصب لوستر

*شما میتوانیدلامپ های مورد نظر را قبل و یا بعد از نصب لوستر در شریعتی و میدان ونک به سرپیچ های موجود ببندید.

بعد از این کار فیوز ها را روشن کرده و با کلید های مربوطه ، چراغ های لوستر را تست می کنیم.

آخرین مرحله از نصب لوستر در شریعتی و میدان ونک

در نصب لوستر در شریعتی و میدان ونک و سیم کشی آن ، کمی با بی ریخت و قیافه بودن سیم ها در انتهای لوستر و سقف مواجه خواهیم شد ، که در تمام لوستر ها ، یک قطعه ای وجود دارد که این سیم ها و ترمینال ها را پنهان و زیبا می کند. در انتهای لوستر ، در میله و یا زنجیر آن ، قطعه ای زنبق شکل وجود دارد که با بالا کشیدن آن سیم ها در درون آن پنهان شده و از طریق پیچ و و پلاستیک موجود ، آن را در جای خود محکم می کنیم تا پایین نیافتد و یا آویزان نشود.

نصب لوستر

نصب لوستر در شریعتی و میدان ونک به همین سادگی که متن را خواندید بود. اما در برخی از لوستر های سنگین و خاص تکنیک های خاصی نیز باید استفاده شود تا به درستی نصب لوستر در شریعتی و میدان ونک صورت بگیرد. شما می توانید تمام کار های نصب لوستر در شریعتی و میدان ونک خود را به ما ، یعنی الکتریکی ملاصدرا بسپارید.

از همراهی شما تا انتهای این مقاله آموزشی سپاس گذاریم.

نصب لوستر در شریعتی و میدان ونک

فروشگاه لوازم برقی یا اصطلاحاً الکتریکی ملاصدرا، از فروشگاه‌های تخصصی است که نیاز به مشاور یا کارشناس برای فروش لوازم برق و روشنایی دارد و فروشنده آن باید اطلاعات گسترده‌ای در مورد فروش اقلام برقی داشته باشد.

آدرس: تهران، ونک، ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی، خیابان معصومی، پلاک ۷

شماره‌های تماس: 09122999398 | 09022999398 | 02188034299

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *